Воскресенье, 05.05.2024, 12:27
Здравствуйте Гость | RSS

Меню сайта
Форма входа
Пошук
Наш опрос
Ваш улюблений вид рукоділля
Всего ответов: 372
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Вишивка гладдю » Уроки з вишивки гладдю

Основи з вишивки гладдю

Існує багато видів гладі: щільна біла з настилом (білизняна), легка без настилу, прорізна, тіньова, атласна та інші. Найчастіше гладь використовується для виконання малюнків рослинного характеру.

Біла гладь з настилом (білизняна). Цей вид гладі застосовують для вишивки на тонких тканинах - батисті, крепдешині, тонкому льоні. Нитки беруть м'які і бажано блискучі - муліне, шовк. При виконанні гладдєвий вишивок часто використовують додаткові види шиття: мережки, «вузлики», подкладной шов, «розсип» і т. д.

 

«Пампушка»

Малюнок по контуру обшивається швом «вперед голку», потім виконується настил і вишивається гладь.

 

«Дирочки»

Штопальної голкою проколюється центр кружечка. Край обмотують катушечною ниткою.

 

«Квіточка»

Спочатку робиться «дірочка», потім квітка по контуру обшивається швом «уперед голку». Робиться настил, і кожна пелюстка обшивається поперечними стібками, щільно прилеглими один до одного.

 

«Вузлики»

Малюнок обшивається рівним гладдєвим або стебельчатим швом і заповнюється наступним чином: робоча нитка, перебуваючи на поверхні, накручується на голку один або два рази, потім повертається до того місця, звідки вийшла. Уколюючи голку, вузлик слід притримувати пальцем, поки робоча нитка не закріпить його на тканині.

 

«Розсип»

Як і в попередньому способі, спочатку обшивається контур малюнка. Потім вся форма заповнюється дрібними стібками шва «назад голку». Починають заповнювати від країв, паралельно контурах.

 

«Листик»

Малюнок по контуру обшивається швом «вперед голку», потім виконується настил. Настил кладеться уздовж листочка, а зверху роблять рівні, дуже щільно прилягають один до одного стібки у напрямі, протилежному настилу.

 

«Листик в розкол»

Назва «розкол» позначає, що листик ділиться на дві частини. Починають виконувати листик як зазвичай: спочатку наметивают край, потім роблять настил. На місці розколу листочка виконують два паралельних стібка. Спершу заповнюють цілу частину листочка. Далі, дійшовши до місця розколу, заповнюють спочатку одну сторону, роблячи проколи між паралельними стібками, а коли одна сторона буде вишита, переходять до другої.

 

Підкладний шов, або «вісімки»

Дрібними стібками «назад голку» виконується малюнок по контуру. Але, зробивши один стібок, робочу нитку перекидають на вивороті до іншого краю, щоб, отримавши там такий же стібок, повернутися назад для виконання другого стібка поряд з першим. 

На виворітній стороні виходить частий палітурка у вигляді «вісімок». Місця вишивки, виконані підкладним швом, виділяються на просвіти добре виглядають на напівпрозорих тканинах.

 

Гладьовий валик

Являє собою ряд щільно прилеглих один до одного паралельних стібків. Буває прямий і з нахилом. Для виконання прямого валика з вертикальними стібками на лицьовій стороні і злегка скошеними на виворітного, висмикують на тканині дві горизонтальні нитки на відстані 0,5 см одна від іншої. Уздовж майбутнього ряду прошивають кілька стібків , щоб закріпити нитку. Перший стібок по лицьовій стороні виконують строго вертикально. Укладають всі наступні стібки на відстані в одну нитку тканини один від одного паралельно першому стежку ) Щоб шов вийшов рівним, стібки потрібно укладати рівномірно , не дуже вільно і не дуже туго затягуючи нитку.

 

Прорізна гладь

Для її виконання контур малюнка спочатку обводять швом «уперед голку». Потім уздовж форми (наприклад, листочка) роблять надріз і обшивають наступним чином: виводять голку з вивороту і з розрізу і вколюють її з лицьового боку в тканину. Виходить вузький шов «закрутка».

 

Художня кольорова гладь

Виконується кольоровими блискучими нитками. Найбільш ефектний варіант вишивки художньою гладдю - шовком. Відмінність її від білої гладі в тому , що стібки робляться не прямі , а косі . Ця вишивка виконується без настилу , не високою , а плоскою ( двосторонньої ) гладдю.

Якщо Вишивай форма великого розміру , то не слід робити занадто довгих стібків . Краще виглядають короткі стібки , виконані спочатку одним кольором , а потім іншим , більш світлим або темним , залежно від малюнка . Для того щоб не було різкого переходу від одного кольору до іншого , голку рекомендується гарувати між стібками , а не в зроблений раніше стібок .

 

Заливаюча гладь

Виконується стібками величиною від 5 до 7 мм по прямій нитці (вертикальної або горизонтальної) з пропуском в 2-3 нитки між ними. Стежки повинні щільно прилягати один до одного.

 

Атласна гладь

Для виконання цього виду гладі використовують шовк або муліне . Рекомендується всиляти в голку тільки одну нитку - чим тонше нитка , тим краще лягає малюнок. Особливість цієї Атласна гладьвишівкі полягає в тому , що стібки , щільно прилягають один до одного , заходять один за інший , а не стикаються кінцями.

Кожен новий стібок виконують , уколюючи голку близько середини сусіднього стібка , трохи відступивши назад , під нитку попереднього стібка. Напрямок стібків повинно підкреслювати форму Вишивай предмета . Наприклад , вишиваючи листочок або пелюстка , стібки направляють по жилах . Коли на гаптованій формі починається заокруглена частина , то число стібків збільшують по лінії згину , щоб не вийшла довга коса або пряма лінія від краю до середини . Ці додаткові стібки виконують по краю , повертаючись назад від середини форми до зовнішнього краю .

  

При правильно виконаній вишивці на лицьовій стороні тканини виходить рівна блискуча поверхня малюнка , а на виворітного - хаотично розташовані маленькі стібки .

 

Категорія: Уроки з вишивки гладдю | Додав: Donmigel (01.05.2014)
Переглядів: 2487 | Теги: Основи з вишивки гладдю | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзья сайта

Все права защищены; 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz