Воскресенье, 05.05.2024, 22:37
Здравствуйте Гость | RSS

Меню сайта
Форма входа
Пошук
Наш опрос
Ваш улюблений вид рукоділля
Всего ответов: 372
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Цікава інформація » Як правильно вибрати швейні нитки.

Як правильно вибрати швейні нитки.

Як правильно вибрати швейні нитки.

Що ми знаємо про нитках? Майже нічого ... В цій статі ми описали різновиди ниток для шиття вишивання, в'язання, та ін...

 Почнемо з того, що нитки різні: для взуття , для вишивання , одежні , хірургічні і т. д. У цій статті я розповім про швейних нитках , необхідних для пошиття і прикраси одягу. Вони бувають натуральними , штучними і синтетичними.

 Крім того , важлива крутка нитки , яка забезпечує її міцність.

 Z -права крутка розроблена спеціально для швейних і вишивальних машин , а S- ліва крутка для ручної роботи (в'язання , вишивка і т.д.).

 

 

Натуральні нитки як і тканини бувають чотирьох видів: бавовняні , лляні , вовняні і шовкові . Натуральні нитки за кольором можуть бути суворими , кольоровими , білими і чорними. А по обробці - матовими і глянсовими . Глянцеві нитки міцніше матових . Випускаються також меланжеві нитки.

Товщина ниток визначається торговим номером.

Меланжеві нитки.               Глянцева нитка                    Матові нитки

Бавовняні нитки не викликають алергічних реакцій, тому їх використовують при пошитті дитячої білизни, вони гігроскопічні, що не плавляться при прасуванні і при роботі швейної машини, але дають усадку. На даний момент вони не так поширені як, наприклад, 20 років тому.

Шовкові нитки відрізняються соковитістю забарвлення і гладкістю, але поступаються в міцності. Вибір швейних ниток залежить від складу тканини, тому шовкові тканини краще обробляти шовковими нитками, бавовняні - бавовняними і т.д. Шовкові нитки по виду вироблення також називають комплексними.

Лляні нитки застосовують при пошитті технічних тканин і брезенту (намети, рюкзаки та спецодяг), а також у взуттєвому виробництві.

Вовняні нитки мають вузьконаправлене застосування у вишивці, декоративних виробах, зимової та дитячому одязі.

До штучних відносять віскозні нитки. Вони мають приємний блиск і за властивостями нагадують шовкові, і відповідно не такі міцні як синтетичні. Застосовуються для декоративних швів і строчок, а також на вишивальних машинах.

Синтетичні нитки ( капрон , лавсан , анид ) міцні і стійкі до стирання , що володіють малою усадкою і хемостойкость . Але низька термостійкість призводить до зниження швидкості пошиття , оскільки голка нагрівається і волокна плавляться . На сьогоднішній день вони найбільш популярні , оскільки мають ті властивості , яких немає у натуральних ниток. Крім того збільшується виробництво синтетичних матеріалів , а з'єднання деталей з таких матеріалів повинно виконуватися підходящими за властивостями нитками. Але за рахунок їх пружності шов може розпуститися , якщо його не закрепіть.По увазі вироблення їх називають комплексними (як і шовкові ) .

Капронові нитки ( поліамідні ) дуже міцні , але волого - теплову обробку необхідно проводити обережно і через проутюжільнік , у зв'язку з цим їх застосування обмежене . Тим не менш, з нанесенням на них спеціального складу , що знижує розігрів нитки у швейній голці , вони використовуються у швейній промисловості .

Лавсанові нитки ( поліефірні ) Не такі міцні як капронові , але , зате перевершують їх по теплостійкості . Стійкі до разнопеременним багаторазовим навантаженням , що робить їх незамінними при пошитті взуття , спецодягу та спецобмундирування , при виготовленні кожгалантерейной продукції та спортивного одягу.

Нейлонові нитки ( анідних ) найбільш досконалі серед синтетичних , оскільки не стягують шви, міцні і плавляться тільки при дуже високих температурах.

Фенілоновие , вніівлоновие , тогіленовие , оксазольние , фторлоновие і пропіленові нитки застосовуються в пошитті спецодягу , де необхідний захист від вогню , ультрафіолетових променів , хімічних речовин і т.д.

Мононитки (монофіламентні) - це поодинокі нитки у вигляді волосіні з поліамідного сировини. Прозорі мононитки дуже зручні, оскільки зливаються за кольором з основним кольором тканини, в наслідок чого немає необхідності перезаправляти машину. Випускаються також темні мононитки. До недоліків можна віднести їх жорсткість і швидку распускаемость. Застосовують в основному для підшивки низу виробу і в потайних швах.

Армовані швейні нитки - найбільш популярні на сьогоднішній день. Вони не тільки міцні, найбільш гладкі і еластичні, але й дозволяють зшивати тканини не залежно від їх складу, а також придатні для всіх технологічних операцій, оскільки поєднують в собі властивості синтетичних і натуральних волокон. Виробляються шляхом з'єднання стержня з лавсану (поліефіру) і:

- Бавовняної обплетення (позначається ЛХ) - здатні витримувати високі температури, а це дуже важливо при роботі на швейних машинах; 

- Лавсанової обплетення (ЛЛ) - забезпечують високу міцність, еластичність і гарний зовнішній вигляд; 

- Сіблоновой обплетення (ЛЗ) або полінозной (ЛП), де сіблон і полінозу - це високомодульний віскоза.

Штапельні нитки більш гладкі і однорідні ніж бавовняні і виробляють їх з лавсану - ЛШ (поліефіру), або з полінозного (віскозного) волокна. Відрізняються міцністю і теплостійкістю. 

Текстуровані нитки характеризуються високою розтяжністю, м'якістю і об'ємністю за рахунок маленьких петель на поверхні. Їх використовують при пошитті виробів з трикотажу і обметування зрізів. Проводять з лавсану (ЛТ) або капрону.

Комбіновані нитки набагато міцніші бавовняних. Виробляють їх шляхом з'єднання армованої нитки і віскозної обплетення , або поліефірної . Підходять для роботи з трикотажем та виконання оздоблювальних строчок .

Металізовані нитки використовуються частіше для вишивання та оздоблювальних швів. Гладити виріб з металізованою ниткою необхідно через проутюжільнік і при низькій температурі. Складаються з сердечника поліестру ( анида або віскози ) і металізованої обплетення .

Спандексние нитки (нитка - гумка) - це дуже еластична і розтяжна нитка , яку застосовують для утворення зборок на тонких тканинах. Використовується як нижньої нитки.

Розчинні швейні нитки (поліпропіленові або Полівінілспіртовиє) - це мононитки або комплексні нитки для тимчасового з'єднання деталей. 

Ароматизовані нитки мають антисептичні та бактерицидні властивості й виділяють аромат апельсина, герані і т.д.

Флуоресцентні нитки - це світяться в темряві нитки , оброблені спеціальним складом.

Клеєні нитки дуже міцні і виробляються з поліамідних комплексних ниток , а потім покриваються полімерною плівкою , яка фіксує структуру ниток.

За призначенням нитки можуть бути не тільки швейними , але й:

Вишивальні нитки застосовуються для обробки швейних виробів. Вони мають невелику крутку , що забезпечує їх м'якість і застилистость . Наприклад , муліне - це слабокручение нитки , завдяки чому їх можна легко розділити на шість ниток. За складом бувають бавовняними , вовняними або шовковими .

Вишивальний папір - це матова або мерсеризує бавовняна нитка, що використовується для стабілізації основного матеріалу під вишивку.

В'язальні нитки використовують для ручного в'язання мережив , серветок і трикотажних виробів. За складом буває:

- Бавовняної: ірис - товста пряжа слабкою крутки ; кроше - крутка більше ніж у ірису і має вигляд сплетеного шнура; гарус і т.д. Частіше використовують для в'язання гачком;

- Лляної ;

- Чистошерстяної (тонка і товста ) , змішано - вовняний , напіввовняної . Прикрашається часто металізованою ниткою ;

- Об'ємної синтетичної : мерон - капронова ; Мела - лавсановая , аконіт, комелан - комбінована петельная з капронових і ацетатних ниток і т.д.;

- Комбінованої : бавовняні нитки з віскозними і т.д.

- Бамбуковій ( чістобамбуковой , або комбінованою)

Штопальні нитки складаються з декількох тонких і слабозакручених ниток , які легко розділити . За складом бувають віскозними , бавовняними , вовняними та напіввовняні.

Джерело: Інформація зібрана на просторах інтернету

 

Категорія: Як правильно вибрати швейні нитки. | Додав: Donmigel (07.05.2014)
Переглядів: 2370 | Теги: Як правильно вибрати швейні нитки | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзья сайта

Все права защищены; 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz